Nowi ministranci w Rzeszowie – Staroniwie

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

W sobotę 10 marca 2018 roku na Mszy świętej, której przewodniczył ksiądz proboszcz Stanisław Jamiński, osiemnastu chłopców, zostało włączonych w poczet Liturgicznej Służby Ołtarza parafii Narodzenia NMP Rzeszów – Staroniwa. Kandydaci na ministrantów uczestniczyli w zbiórkach na których poprzez zajęcia teoretyczne i praktyczne przygotowywali się do podjęcia posługi ministranta.

Nowi ministranci ze wzruszeniem ubrali komże i kołnierzyki oraz służyli w czasie Mszy świętej. Złożyli też wobec wspólnoty parafialnej przyrzeczenie, że wszelkie święte czynności liturgiczne będą wypełniać pobożnie, gorliwie i radośnie na chwałę Bożą i dla dobra wspólnoty parafialnej.

Życzymy nowym ministrantom aby nigdy nie zabrakło im zapału, radości i gorliwości w służbie Panu Bogu i parafii.

Nowymi ministrantami zostali: Jakub Piechowicz, Kamil Szeliga, Jakub Pezda, Mikołaj Wisz, Patryk Jerszów, Piotr Rosa, Michał Michniewicz, Eryk Nizioł, Adam Bać, Eryk Antosz, Jakub Płonka, Michał Szalacha, Dawid Woźny, Maciej Wójcik, Adam Mac, Michał Mac, Jakub Inger, Leon Pieniążek.

Całej Liturgicznej Służbie Ołtarza życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej na czas posługiwania dla całej parafii.

Ks. Andrzej Tokarz