Zaproszenie. Rockowa Droga Krzyżowa z „Daj spokój”

W piątek, 16 marca 2018 r. o godz. 20.00, w kościele Miłosierdzia Bożego w Łukawcu k. Rzeszowa odbędzie się Rockowa Droga Krzyżowa prowadzona przez zespół DAJ SPOKÓJ. Po nabożeństwie będą zbierane pieniądze na rzecz akcji charytatywnej prowadzonej przez saletynów na Ukrainie.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej najczęściej kojarzy się z czytaniem rozważań i śpiewem pieśni wielkopostnych. Obok tradycyjnych nabożeństw nie brakuje innych form, które pomagają przeżyć mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Ciekawą propozycję stanowi Rockowa Droga Krzyżowa przygotowana przez zespół DAJ SPOKÓJ. Wydarzenia z drogi Zbawiciela na Golgotę, oparte o teksty Pisma św. i współczesne wydarzenia, opowiedziane są w formie muzycznej.

To nietypowe misterium Męki Pańskiej od kilku lat grane jest w kościołach w całej Polsce. W tegorocznym Wielkim Poście zespół DAJ SPOKÓJ prowadził już nabożeństwo w Krakowie, Mińsku Mazowieckim i Łasku. 16 marca wystąpi w parafii Miłosierdzia Bożego w Łukawcu k. Rzeszowa. Po nabożeństwie będą zbierane pieniądze na rzecz akcji prowadzonej przez saletynów na Ukrainie „Kanapka za złotówkę”.

Zespół „Daj Spokój” powstał jedenaście lat temu w Krakowie. Teksty piosenek zespołu inspirowane są treściami biblijnymi i aktualnymi wydarzeniami. W repertuarze zespołu są też popularne modlitwy w nietypowych aranżacjach. Liderem, gitarzystą i wokalistą zespołu jest ks. Grzegorz Szczygieł MS – saletyn pochodzący z parafii katedralnej w Rzeszowie. Ksiądz Szczygieł od 2013 r. jest duszpasterzem akademickim przy parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie. (tn)

Zdjęcia: www.facebook.com/daj.spokoj/