Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na III Niedzielę Wielkanocną, 15.04.2018 r.

Wpisany przez red.

1. W III Niedzielę Wielkanocną, 15 kwietnia, rozpoczyna się X Tydzień Biblijny połączony z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W tym roku będzie czytany list do Rzymian. Zachęcamy do propagowania tego wydarzenia na ambonie, a także do organizowania w parafiach zarówno Niedzieli Biblijnej, Tygodnia Biblijnego jak i czytania Pisma Świętego.

2. Oficjalne obchody X Tygodnia Biblijnego połączonego z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego w naszej diecezji rozpoczną się w sobotę, 14 kwietnia, w kościele św. Krzyża w Rzeszowie (ul. 3 Maja) Mszą św. o godz. 18.30, po czym rozpocznie się czytanie Pisma św. do godz. 24.00. W niedzielę, 15 kwietnia, o godz. 9.00 w katedrze rzeszowskiej będzie miała miejsce Msza św. inaugurująca X Tydzień Biblijny pod przewodnictwem bp. Kazimierza Górnego, transmitowana przez Katolickie Radio Via. Po Mszy św. w „sali papieskiej” wykład ks. dr. Adama Kubisia (KUL).

3. W III Niedzielę Wielkanocną, 15 kwietnia br., w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

4. W piątek, 20 kwietnia w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie odbędzie się 4 edycja Nocy na Taborze. Jest to całonocne spotkanie z Bogiem w świadectwie, Słowie Bożym i wspólnocie wiary. Gościem specjalnym będzie grupa Wyrwani z Niewoli. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 a zakończy o 4.30 następnego dnia. Zapraszamy młodzież w wieku 15-20 lat. Bilety wstępu w cenie 5 zł są dostępne w recepcji DD Tabor oraz w Kinie Zorza w Rzeszowie.

5. Dom Diecezjalny Tabor zaprasza w czwartek, 19 kwietnia 2018 r., o godz. 19.00, w ramach Czwartkowych Rekolekcji Filmowych, na projekcję filmu “Święty. Niezłomny”. Jest to inspirująca historia życia hiszpańskiego księdza Pedro Povedy, który w 2003 roku został ogłoszony świętym przez papieża Jana Pawła II. Wstęp na seans to dobrowolna ofiara.

6. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w czwartek, 19 kwietnia na godz. 18.00 do kościoła bł. Jerzego Popiełuszki, przy ul. Solidarności w Rzeszowie, na Mszę św. wotywną, nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz konferencję naukową. Mszy św. przewodniczył będzie i konferencję wygłosi ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski, dyrektor Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL. Temat konferencji: „W służbie życiu. Duchowe przesłanie bł. ks. Jerzego Popiełuszki”.

7. Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krygu zaprasza młodzież rejonu biecko-gorlickiego na kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne, które odbędzie się w czwartek, 19 kwietnia, o godz. 18.00. W programie: Msza św., katecheza „Jezus jest moim skarbem” oraz wieczór uwielbienia.

8. W IV Niedzielę Wielkanocną, 22 kwietnia, przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza – patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła i rozpocznie się Tydzień Modlitw
o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Prosimy o podjęcie modlitwy i inicjatyw duszpasterskich w tej sprawie. Przekazujemy odpowiednie materiały, cena 10 zł.

9. W sobotę, 28 kwietnia 2018 r., w stulecie święceń kapłańskich św. Maksymiliana Marii Kolbego, odbędzie się w Niepokalanowie I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz wspólnot i osób modlących się za kapłanów. W programie: 9.00 – powitanie i różaniec, 10.00 – konferencja, 11.00 – Eucharystia, 12.30 – oratorium maryjno-kolbiańskie, 15.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i koronka, 17.00 – film „Dwie korony”, 20.00 – wieczór uwielbienia, 22.00 – Eucharystia w intencji kapłanów. Przekazujemy plakat i materiały.

10. Centrum Medyczne „Medyk” we współpracy z Diecezją Rzeszowską i G2A Arena organizuje w sobotę, 5 maja 2018 r., w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce I Kongres „Niewydolne serce”, dotyczący chorób serca i profilaktyki w tym zakresie. Kongres jest organizowany dla mieszkańców naszej diecezji. Na zakończenie koncert Eleni. W związku z tym prosimy o przekazanie informacji parafianom i przeprowadzenie zapisów chętnych do udziału w tym kongresie.

11. Ruch Światło-Życie wraz z Oazą z Tyczyna zaprasza wszystkich chętnych od 13 do 25 roku życia do wzięcia udziału w OAZOWEJ GRZE TERENOWEJ „SŁOWIANIE. CZAS PRZEJŚCIA”. Gra odbędzie się 26 maja 2018 r. w godzinach 8.00-19.00 w Tyczynie. Zapisy i szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.oazowagraterenowa.pl

12. Zapraszamy do udziału w konferencji z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości „Polska jest wolna – To jest moja Matka, ta Ziemia” pod patronatem narodowym prezydenta RP Andrzeja Dudy i honorowym patronatem bp. Jana Wątroby, która odbędzie się w sobotę, 26 maja br. w godz. 9.30 – 14.00. Prelegentami będą: Beata Szydło, ks. prof. Paweł Bortkiewicz, prof. Krzysztof Szwagrzyk, prof. Kazimierz Ożóg, prof. Krzysztof Ożóg i Ewa Leniart. Zapraszamy również na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego (ok. 130 artystów) „Trąbo nasza wrogom grzmij” na godz. 17.00. Miejscem konferencji i koncertu jest G2A Arena CWK w Jasionce k. Rzeszowa (przy Porcie Lotniczym). Na powyższe wydarzenia wstęp wolny. Konieczne zapisy przez stronę www.polskajestwolna.pl. Kontakt: ks. Jakub Nagi – jakubnagi@gmail.com, tel. 509-569-014. Zachęcamy do organizowania wyjazdów grupowych z parafii na powyższe wydarzenia.

13. Parafia Tarnowiec serdecznie zaprasza w środę, 30 maja 2018 r. na uroczystości odpustowe w Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa o godz. 11.00 pod przewodnictwem bp. Edwarda Białogłowskiego, połączona z Aktem zawierzenia dzieci pierwoszokomunijnych Matce Bożej Tarnowskiej.