Nasi rodacy wołają o zakończenie wojny polsko-polskiej

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Ofiary zbrodni katyńskiej i smoleńskiej wołają o zakończenie wojny polsko-polskiej. Obydwie tragedie powinny łączyć Polaków w każdym miejscu i czasie – powiedział ks. dr Piotr Potyrała, wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej podczas uroczystych obchodów rocznicowych zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej w Jaśle.

W kościele pw. św. Stanisława w Jaśle odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, polskich oficerów zamordowanych w 1940 roku w Katyniu oraz osób poległych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. dr Piotr Potyrała, wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej. W homilii duchowny wspomniał o tragicznych wydarzeniach, o których pamięć pozostaje ciągle bardzo żywa – Nasi rodacy wiernie służyli Ojczyźnie do końca. Ich wyjątkowa służba i oddanie na zawsze pozostaną w naszych sercach.

Nawiązując do obecnej sytuacji w kraju kaznodzieja wzywał do zachowania pokoju i jedności – Ofiary zbrodni katyńskiej i smoleńskiej wołają o zakończenie wojny polsko-polskiej. Obydwie tragedie powinny łączyć Polaków w każdym miejscu i czasie. O Polsce pełnej pokoju, zgody i jedności marzyli ci wszyscy, którzy zginęli w tych straszliwych zbrodniach. Z Bożą pomocą zrealizujmy ich marzenia.
Po Mszy św. zebrani udali się pod pomnik “Golgota Wschodu”. W chwili refleksji i zadumy wysłuchano Apelu Pamięci. Składano kwiaty, zapalano znicze.

Fot. N.J
Natalia Janowiec