Newsy

RAM zaprasza na wakacyjne turnusy

Jak co roku, Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej organizuje wakacyjne turnusy rekolekcyjne. W tym roku będą to cztery turnusy o różnej specyfice i dla różnych grup wiekowych.

I turnus – maturzyści i studenci
23-30.07 Majdan Sopocki ROZTOCZE – koszt 350 zł

II turnus – uczniowie szkół średnich
30.07-6.08 Majdan Sopocki ROZTOCZE – koszt 350 zł

Zamieszkujemy obóz harcerski na skraju roztoczańskiego lasu. W planie (oprócz programu rekolekcyjnego) zwiedzanie perełek Roztocza: Rezerwat Czartowe Pole, Szumy nad Tanwią, punkt widokowy w starym kamieniołomie, zwiedzanie Zamościa.

III turnus – młodzieży gimnazjalna (w szczególności po Sakramencie Bierzmowania)
09.08-16.08 Lipinki k. Biecza – koszt 350 zł

Pobyt w Diecezjalnym Ośrodku Profilaktyki i Wychowania im. Świętego Józefa. Czas rekolekcji połączony  z aktywnym wypoczynkiem, w czasie którego, można się bawić, poznawać miejscowe zabytki (miasto Biecz), a także przyrodnicze walory tego miejsca, niewątpliwe zachęcają do takiej formy wypoczynku.

IV turnus – młodzieży powyżej 25 lat
10-15.08 koszt 200 zł. Kozłówek k. Strzyżowa.

Ceny obejmują:
– Transport (oprócz IV turnusu dla młodzieży 25+)

– Ubezpieczenie
– Zakwaterowanie i wyżywienie
– Bilety wstępu i koszty związane z opieką młodzieży nad wodą (opieka ratownika)

WAŻNE Informacje:

  1. Wypełnienie ankiety nie jest równoznaczne z przyjęciem uczestnika na turnus wakacyjny. Należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50% kosztów turnusu w terminie do 01.06.2018. Dane do przelewu:
    nazwa konta: Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej
    numer konta: 88 1240 2614 1111 0010 7506 9307
    adres: ul. 3-go Maja 20, 35-030 Rzeszów.
  2. Po wpłaceniu zaliczki na podany adres mailowy zostanie przesłana karta uczestnika, którą należy z dużą dokładnością \wypełnić i zabrać ze sobą na turnus. W razie niejasności odnośnie wypełnienia karty proszę bezzwłocznie dzwonić na podany niżej numer. Karty będą sprawdzane przy autokarze przed wyjazdem. Osoby, które nie będą miały poprawnie wypełnionej karty nie zostaną zabrane na turnus.
  3. Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej posiada osobowość prawną (Dz. U. 2017 poz.1039). Każdy turnus jest zgłoszony do Kuratorium Oświaty, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Straży Pożarnej oraz Policji. Ponadto nasz turnus zgłoszony jest do miejscowego ośrodka zdrowia, a nad wypoczynkiem w czasie kąpieli czuwają ratownicy WOPR. Nad każdym turnusem opiekę sprawują wychowawcy posiadający niezbędne i wymagane szkolenia w zakresie opieki nad dziećmi i młodzieżą.
  4. Pytania dotyczące turnusów można kierować na adres mailowy: ramrzeszow@gmail.com lub telefonicznie: ks. Przemysław Jamro – 507 361 291.

Serdecznie zapraszamy.
RAM Rzeszów