„Rodzina-Rodzinie” – akcja Caritas

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

„To nie liczby, tylko osoby, które mają twarze, imiona i historie”. – Papież Franciszek

Caritas Polska zachęca do udziału w programie „Rodzina-Rodzinie”. Głównym celem tej inicjatywy jest wsparcie rodzin dotkniętych skutkami wojny syryjskiej. W akcję mogą włączyć się parafie, szkoły, instytucje, organizacje oraz osoby indywidualne.

Projekt „Rodzina-Rodzinie” stworzony został przez Caritas Polska i realizowany jest we współpracy z Siostrami Misjonarkami Maryi w Aleppo, Caritas Liban oraz Caritas Aleppo. Na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl można znaleźć wszelkie niezbędne informacje.

Organizatorzy podkreślają, iż sytuacja tysięcy syryjskich rodzin, ofiar konfliktu wojennego z dnia na dzień jest coraz bardziej dramatyczna. Mieszkańcy wciąż pozbawieni są pomocy medycznej, brakuje żywności, wody i prądu. Szczególnej pomocy oczekują dzieci, które z wielkim trudem walczą o przetrwanie. Niestety nie wszystkim się udaje. Od wybuchu wojny w Syrii od 2011 roku zginęło ponad 19 tysięcy dzieci.

Caritas Polska wspomaga także Jordanię i Liban, gdzie znajdują się obozy dla uchodźców z Syrii i Iraku. Tam również potrzebna jest nasza pomoc i wsparcie.

Natalia Janowiec