Tydzień Biblijny w Rzeszowie rozpoczęty

14 kwietnia 2018 r. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie rozpoczęły się diecezjalne obchody X Tygodnia Biblijnego. Blisko pięciogodzinne czytanie Pisma św. zorganizowali: Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Rzeszowie oraz rzeszowski oddział Stowarzyszenia Katolickiego „Civitas Christiana”.

Mszy św. otwierającej Tydzień Biblijny przewodniczył ks. Marek Dzik – moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Na początku Eucharystii Krzysztof Dziduch, sekretarz zarządu Stowarzyszenia Katolickiego „Civitas Christiana” w Rzeszowie przeczytał fragment Listu św. Pawła do Rzymian (w ramach 2. Narodowego Czytania Pisma Świętego 15 kwietnia lekturą jest List św. Pawła do Rzymian).

W homilii ks. Dzik zwrócił uwagę na hasło tegorocznego tygodnia „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Kaznodzieja podkreślił, że dary Ducha Świętego są niezbędne zarówno w rozumieniu słowa Bożego jak i w świadczeniu o nim wobec innych.

Po Eucharystii odbyło się czytanie Pisma św. począwszy od Listu św. Pawła do Rzymian. Fragmenty Biblii czytali: siostry zakonne i uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, członkowie Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, członkowie Stowarzyszenia Katolickiego „Civitas Christiana”, członkowie Neokatechumenatu, Studium Biblijnego, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Rycerze Kolumba. Czytanie zakończyło się o północy.

Główna uroczystość X Tygodnia Biblijnego w Diecezji Rzeszowskiej odbędzie się w niedzielę 15 kwietnia w katedrze rzeszowskiej. Po Mszy św. o godz. 9.00 ks. Adam Kubiś z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wygłosi wykład pt. „Metafora oblubieńcza w Nowym Testamencie”. (tn)

Zdjęcia – tn