„Weźmijcie Pismo Święte” – Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

„Pismo Święte jest jak orzeźwiająca woda i jak pożywienie, którym karmi się człowiek wierzący”. – św. Jan Paweł II

W niedzielę, 15 kwietnia rozpoczyna się X Ogólnopolski Tydzień Biblijny połączony z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. Narodowemu Dniu Czytania przyświecać będą słowa „Weźmijcie Pismo Święte”.

Wydarzenie ma na celu pomóc w lepszym poznaniu i zrozumieniu Pisma Świętego. Będzie to również czas głębszego zjednoczenia z Chrystusem, poznania Jego słowa, spotkania się z Nim osobiście. Organizatorzy tym razem zachęcają do podjęcia szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem z Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian.

W związku z tym wydarzeniem zachęcamy, aby w parafiach diecezji rzeszowskiej zorganizowano Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W Biblijną akcję czytania mogą włączyć się biskupi, księża, osoby życia konsekrowanego oraz wszyscy wierni świeccy. Zaleca się, aby co najmniej 10-15 minut przed każdą Eucharystią odczytać dowolny fragment z Listu.

W ramach tegorocznego Tygodnia Biblijnego zapraszamy również do udziału w diecezjalnym, internetowym konkursie Biblijnym, którego szczegóły będzie można poznać już w najbliższą niedzielę.

Natalia Janowiec