X Tydzień Biblijny

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Oficjalne obchody X Tygodnia Biblijnego połączonego z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego w naszej Diecezji rozpoczną się w sobotę 14 maja w kościele pw. Krzyża Świętego przy ul. 3-go Maja Mszą św. o godz. 18.30, po czym nastąpi mini-maraton czytania Pisma Św. do godz. 24.00.

W niedzielę 15 kwietnia w Katedrze Rzeszowskiej będzie miała miejsce uroczysta Msza św. inaugurująca X Tydzień Biblijny pod przewodnictwem JE Biskupa Kazimierza Górnego, transmitowana przez Radio Via.

Po Mszy św. w „sali papieskiej” wykład ks. prof. A. Kubisia (KUL), „Metafora oblubieńcza w Nowym Testamencie”. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza członków parafialnych grup biblijnych do udziału w tych wydarzeniach.

Ks. dr M. Dzik
Moderator Dzieła Biblijnego