Newsy

Zespół „niemaGOtu” o tym, że tu jest

W święto Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia 2018 r., aula Domu Diecezjalnego Tabor w Rzeszowie wypełniła się modlitwą i muzyką. W nabożeństwach i koncercie zespołu „niemaGOtu” uczestniczyło około 600 osób. Muzycy wielbiąc Jezusa Chrystusa przypominali, że nie ma Go tu, gdyż prawdziwie zmartwychwstał, czyli jest.

Spotkanie rozpoczęło się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie odbył się koncert. Było to swoiste świętowanie Niedzieli Wielkanocnej i Niedzieli Miłosierdzia. Między piosenkami członkowie zespołu czytali fragmenty Pisma św. i opowiadali o własnych przeżyciach religijnych. Koncert zakończył się adoracją Najświętszego Sakramentu. Modlitwę podczas adoracji prowadził Jakub Blycharz – lider zespołu „niemaGOtu”. Większość uczestników koncertu modliła się później w czasie Eucharystii, której przewodniczył ks. Daniel Drozd – dyrektor „Taboru”. Dzień miłosierdzia zakończył się agapą.

Zespół „niemaGOtu” rozpoczął działalność od hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie pt. „Błogosławieni miłosierni”. Jakub Blycharz, autor muzyki i tekstu hymnu, założył zespół, który w lipcu 2016 r. wydał płytę, na której oprócz hymnu ŚDM znalazły się m.in. piosenki „Nie mądrość świata tego” i „Nie ma Go tu, wstał!”. Oprócz Jakuba Blycharza zespół tworzy m.in. Aleksandra Maciejewska – wokalistka. Nazwa zespołu nawiązuje do słów aniołów w grobie Jezusa Chrystusa: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj. Zmartwychwstał”. (tn)

Zdjęcia – tn