Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 13.05.2018 r.

Wpisany przez red.

1. Diakonia Muzyczna Ruchu Światło – Życie organizuje II warsztaty Szkoły Animatora Muzycznego. Spotkanie odbędzie się 12 maja w godz. 9.00-18.00 w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie. Szczegółowe informacje na stronie: https://www.facebook.com/SamRzeszow/

2. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń diakonatu, które odbędą się 12 maja o godz. 10.00 w Boguchwale oraz kandydatów do święceń prezbiteratu, które będą miały miejsce w katedrze, w sobotę 19 maja, o godz. 10.00. Święcenia będzie transmitować Radio VIA.

3. W poniedziałek, 14 maja, zapraszamy siostry zakonne na ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne: godz. 9.00 – u Ojców Bernardynów w Rzeszowie, godz. 15.00 przy jasielskiej Farze. Tematem spotkania: „Maryja Oblubienica Ducha Świętego”.

4. Dom Diecezjalny Tabor zaprasza na kolejną katechezę audiowizualną pt. „Prawo do życia”, która odbędzie się 16 maja 2018 o godz. 19.15 – gościem katechezy będzie lek. Katarzyna Dąbek, neonatolog. Spotkanie odbędzie się w auli Domu Diecezjalnego Tabor, Rzeszów, ul. Połonińska 25.

5. W ramach „Rekolekcji filmowych” zapraszamy na projekcję dokumentu fabularyzowanego „Fatima – Ostatnia tajemnica”. Projekcja odbędzie się w czwartek, 17 maja w Gorlickim Centrum Kultury o godz. 19.00.

6. W sobotę, 19 maja Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI wraz z parafią św. Stanisława BM z Dobrzechowa organizuje ewangelizacyjną majówkę w Kozłówku przy domu rekolekcyjnym TROSKA. Rozpoczęcie o godz. 18.00. W czasie spotkania katechezę wygłosi bp Jan Niemiec. Szczegóły na www.fundacjatroska.pl

7. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w sobotę, 19 maja, o godz. 18.00 do kościoła bł. Jerzego Popiełuszki przy ul. Solidarności w Rzeszowie na Mszę św. wotywną, nowennę za Ojczyznę i konferencję (po Mszy św.). Mszy św. będzie przewodniczył i konferencję wygłosi ks. dr Wiesław Matyskiewicz. Temat konferencji: Integralne ujęcie wolności.

8. Kustosz Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance zaprasza na uroczystości odpustowe w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 20 maja. Uroczystej sumie o godz. 11.00 będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik z Lublina.

9. W środę, 23 maja, w Domu Diecezjalnym Tabor o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie promujące projekt „Młodzi na progu” jako propozycja formacji kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy kapłanów i świeckich. Spotkanie poprowadzi ks. Artur Mularz z Diecezji Tarnowskiej, który opowie o realizacji projektu w swojej diecezji. Jego autorem jest ks. Artur Sepioło z Diecezji Gliwickiej. Więcej informacji u ks. Piotra Gnata i ks. Krzysztofa Golasa.

10. Zapraszamy na III Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu w niedzielę, 27 maja. W programie: godz. 14.30 przejście pododdziałów, godz. 15.00 Msza św., godz. 16.15 strażacka majówka. Przesyłamy plakat.

11. Przesyłamy plakat zapraszający na spotkanie mężczyzn na Jasnej Górze: „Oblężenie Jasnej Góry” w sobotę, 23 czerwca 2018 r. w godzinach 14.00 – 20.30. W spotkaniu uczestniczyć będą: abp Grzegorz Ryś, bp Stanisław Stefanek, Jacek Pulikowski, Mieczysław Guzewicz, Donald Turbitt Przesyłamy również zaproszenia na warsztaty dla księży „Mężczyzna w sercu parafii”, które odbędą się w dniach 5-7 czerwca 2018 r. w Porszewicach k. Łodzi.

12. Diecezja rzeszowska wraz z archidiecezją przemyską oraz diecezją zamojsko-lubaczowską współorganizują tegoroczną Ogólnopolską Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniach 26-27 maja. W związku z tym, zapraszamy środowisko medyczne z naszej diecezji do Częstochowy na coroczne rekolekcje i pielgrzymkę. Szczegóły na plakatach przy kaplicach szpitalnych i DPS-ów oraz na stronie internetowej: www.dsz.rzeszow.pl.

13. Zapraszamy do udziału w konferencji z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości „Polska jest wolna – To jest moja Matka, ta Ziemia”, która odbędzie się w sobotę, 26 maja br. w godz. 9.30 – 14.00. Zapraszamy również na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego „Trąbo nasza wrogom grzmij” na godz. 17.00. Miejscem konferencji i koncertu jest G2A Arena CWK w Jasionce k. Rzeszowa. Na powyższe wydarzenia wstęp wolny. Konieczne zapisy przez stronę www.polskajestwolna.pl. Kontakt: ks. Jakub Nagi – jakubnagi@gmail.com, tel. 509-569-014.

14. Parafia Tarnowiec serdecznie zaprasza w środę, 30 maja 2018 r. na uroczystości odpustowe w Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa o godz. 11.00 pod przewodnictwem bp. Edwarda Białogłowskiego, połączona z Aktem zawierzenia dzieci pierwoszokomunijnych Matce Bożej Tarnowieckiej.

15. Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI zaprasza na Finał Festiwalu Wiary, który odbędzie się na hali Podpromie w Rzeszowie w dniach od 1 do 2 czerwca 2018 r. Katechezy będzie głosił o. Adam Szustak OP. W każdym dniu Msza św. o godz. 20.30. Wszyscy świeccy chcący wziąć udział powinni się zapisać przez formularz, znajduje się on na: www.festiwalwiary.pl

16. Misjonarze Saletyni z Kobylanki zapraszają na VI Saletyńskie Spotkanie Dzieci, które odbędzie się w dniach 8-10 czerwca. Program oraz warunki zgłaszania grup i uczestnictwa na stronie spotkania: www.dzieci.saletyni.pl oraz na plakatach.

17. Prosimy o przekazanie rolnikom komunikatu Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: Szanowni Rolnicy, 15 maja br. mija podstawowy termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. Rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych przygotowanych dla wnioskodawców we wszystkich biurach powiatowych Agencji. ARiMR apeluje, by nie czekać ze złożeniem wniosku do ostatniego dnia naboru.

18. KSM zaprasza na obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje na plakatach, stronie ksm.rzeszow.pl (stronie parafialnej) oraz na KSMowskim facebook’u.

19. Zmarł ks. kan. Franciszek Podolski, wieloletni proboszcz w Lubli. Eksporta – we wtorek, 15 maja, o godz. 9.00 w Domu Księży Seniorów „Emaus” w Korczynie. Pogrzeb we wtorek, 15 maja, o godz. 13.00 w Lubli. Księży diecezjalnych prosimy, zgodnie z dekretem biskupa rzeszowskiego, o odprawienie jednej Mszy św. za zmarłego kapłana.