Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 20.05.2018 r.

Wpisany przez red.

1. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 20 maja, przeżywamy 18 rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby (20 maja 2000 roku). Prosimy o modlitwę w intencji Pasterza naszej diecezji.

2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej i Duszpasterstwo Rzemiosła zapraszają w niedzielę, 20 maja, na Papieską Kremówkę na ul. 3 – Maja w Rzeszowie oraz na rynek na świętowanie Dnia Matki i Dziecka. Uroczystość rozpocznie Msza Święta o 12.15 w kościele św. Krzyża, po Eucharystii degustacja kremówki i przejście na Rynek, na radosne świętowanie. O godz. 20.00 Apel Jasnogórski zakończy dzień pełen rozrywki i zabaw dla dzieci.

3. Składka z niedzieli (20 maja) jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Katolickiego Radia VIA. Prosimy ją wpłacić w całości na konto radia: BS Lubenia nr 89 9161 0001 0004 5623 2000 0010, ewentualnie w sekretariacie radia. Dziękujemy parafiom, które już to uczyniły.

4. W środę, 23 maja, w Domu Diecezjalnym Tabor o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie promujące projekt „Młodzi na progu” jako propozycja formacji kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy kapłanów i świeckich. Spotkanie poprowadzi ks. Artur Mularz z Diecezji Tarnowskiej, który opowie o realizacji projektu w swojej diecezji. Jego autorem jest ks. Artur Sepioło z Diecezji Gliwickiej. Więcej informacji u ks. Piotra Gnata i ks. Krzysztofa Golasa.

5. W czwartek, 24 maja zapraszamy na Jadwiżański Wieczór Uwielbienia do parafii św. Jadwigi w Gorlicach. Gościem spotkania będzie Jan Budziaszek – perkusista zespołu Skaldowie oraz inicjator koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”, który podzieli się świadectwem: „Maryja w moim życiu”. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00, następnie świadectwo i uwielbienie.

6. Dom Diecezjalny Tabor zaprasza na kolejny film w ramach czwartkowych rekolekcji filmowych pt. „Zerwany kłos”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą lepiej poznać historię bł. Karoliny Kózkówny. Projekcja filmu odbędzie się 24 maja 2018 r. o godz. 19:00 w dużej auli DD Tabor, ul. Połonińska 25.

7. Referat ds. duszpasterstwa młodzieży organizuje kurs dla kierowników wypoczynku. Odbędzie się on 26 maja w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. J. S. Pelczara, ul. Witolda 11a w Rzeszowie (mała aula). Początek o godz. 13.00, zakończenie ok. 17.30. Koszt 50 zł.

8. Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej serdecznie zaprasza wszystkich chętnych którzy ukończyli 50 rok życia i osoby niepełnosprawne do wzięcia udziału w dniu otwartym Uniwersytetu. W programie m. in. wykład na tematy wiary, spotkanie z lekarzem i film pt. „Z dala od orkiestry” – o Zygmuncie Zalewskim – filozofie, literacie, poecie, wspaniałym działaczu polonijnym we Francji. Spotkanie odbędzie się 26 maja od godz. 9.00 w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie przy ul. Witolda 11a.

9. Zapraszamy do udziału w konferencji z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości „Polska jest wolna – To jest moja Matka, ta Ziemia”, która odbędzie się w sobotę, 26 maja br. w godz. 9.30 – 14.00. Zapraszamy również na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego „Trąbo nasza wrogom grzmij” na godz. 17.00. Miejscem konferencji i koncertu jest G2A Arena CWK w Jasionce k. Rzeszowa. Na powyższe wydarzenia wstęp wolny. Konieczne zapisy przez stronę www.polskajestwolna.pl. Kontakt: ks. Jakub Nagi – jakubnagi@gmail.com, tel. 509-569-014.

10. Zapraszamy na III Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu w niedzielę, 27 maja. W programie: godz. 14.30 przejście pododdziałów, godz. 15.00 Msza Święta, godz. 16.15 strażacka majówka. Przesyłamy plakat.

11. W Uroczystość Bożego Ciała, 31 maja w Rzeszowie odbędzie się centralna procesja po Mszy Świętej o godz. 9.00, przed rzeszowską Farą. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy Świętej i procesji.

12. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała, 31 maja 2018 r., od godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie (www.jednegoserca.pl). Przesyłamy plakat.

13. Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI zaprasza na Finał Festiwalu Wiary, który odbędzie się na hali Podpromie w Rzeszowie w dniach od 1 do 2 czerwca 2018 r. Katechezy będzie głosił o. Adam Szustak OP. W każdym dniu Msza Święta o godz. 20.30. Wszyscy świeccy chcący wziąć udział powinni się zapisać przez formularz, znajduje się on na: www.festiwalwiary.pl.

14. Misjonarze Saletyni z Kobylanki zapraszają na VI Saletyńskie Spotkanie Dzieci, które odbędzie się w dniach 8-10 czerwca. Program oraz warunki zgłaszania grup i uczestnictwa na stronie spotkania: www.dzieci.saletyni.pl oraz na plakatach.

15. W związku z Dniem Integracji Misyjnej, który odbędzie się 17 czerwca br. w Gorlicach w parafii św. Jadwigi Królowej – został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem Wsparci Duchem Świętym pomagamy misjonarzom. Szczegóły w regulaminie konkursu. Prosimy o przekazanie informacji dziecięcym grupom parafialnym.

16. Dom Diecezjalny Tabor zaprasza na konferencję dla pt. „Rodzice w akcji”, którą wygłoszą Monika i Marcin Gajdowie. Będą omawiane przyczyny najczęstszych problemów z dziećmi i praktyczne porady jak się zachować, co zrobić, co zmienić, jak przekazać dzieciom wartości oraz wiarę. Konferencja odbędzie się 16 czerwca 2018 r. w Domu Diecezjalnym Tabor, ul. Połonińska 25 w godz. 9.30-15.00. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.tabor.rzeszow.pl.”