Konferencja Biblijna w Myczkowcach

Wpisany przez red.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej – Ośrodek Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny w Myczkowcach
i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – Oddział Okręgowy w Rzeszowie
we współpracy z:
Katedrą Teologii Małżeństwa i Rodziny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
Instytutem Teologii Fundamentalnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Instytutem Teologiczno – Pastoralnym w Rzeszowie
Katedrą Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

mają zaszczyt zaprosić na Konferencję Biblijną „Ku lepszemu rozumieniu Pisma Świętego”

w dniu 12 maja 2018 r. w Ośrodku Caritas w Myczkowcach

9.00 Otwarcie konferencji
Ks. Bogdan Janik , Dyr. OWR i Jerzy Sołtys Przewodniczący Zarządu Okręgowego Katolickiego
Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Rzeszowie

Moderator konferencji: Ks. dr hab. Janusz Mierzwa, PWSZ w Sanoku

1. Tradycja ustna i jej spisanie – ks. prof. dr hab. Tomasz Jelonek – UPJPII w Krakowie.
2. Znaczenie i symbolika gór w Piśmie świętym – doc. ThDr. PhDr. Daniel Slivka – PhD. PU v Prešove, Słowacja
3. Instrumenty muzyczne w Starym Testamencie, Nevel – ks. dr hab. Tadeusz Bratkowski
– Uniwersytet Rzeszowski.

11.00 Przerwa kawowa

4. Rośliny w Biblii – dr hab. Zofia Włodarczyk – Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Katedra Biotechnologii i Ogrodnictwa.
5. Czwarty kielich. Zrozumieć Ostatnią Wieczerzę – ks. dr Adam Kubiś – Katolicki Uniwersytet Lubelski.
6. Pierwszeństwo Piotra w gronie Dwunastu – ks. dr hab. Jacenty Mastej – Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Podsumowanie – Dyskusja panelowa

13.30 – Obiad
15.00 – Msza święta – zakończenie.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa
tel. 13 461 83 70, e-mail: myczkowce@myczkowce.org.pl