Newsy

Wieczór powołaniowy na Rynku w Rzeszowie

Taniec, świadectwo, modlitwa… W ten sposób 13 maja 2018 r. blisko dwadzieścia sióstr zakonnych promowało na rzeszowskim Rynku ideę powołania do życia konsekrowanego. Akcja była częścią ewangelizacji w ramach Festiwalu Wiary.

O godz. 20.00 blisko dwadzieścia sióstr zakonnych (felicjanki, michalitki, pijarki, prezentki, serafitki, sercanki i służebniczki starowiejskie) przyszło na rzeszowski Rynek na „Wieczór powołaniowy”. Po wprowadzeniu ks. Marcina Wośka – salezjanina z Rzeszowa, siostry wykonały kilka tańców uwielbienia. Nie zabrakło też świadectwa o wyborze życiowej drogi i modlitwy.

Dzięki słonecznej pogodzie na Rynku dopisali spacerowicze i goście restauracji. Po tańcach i świadectwie niektórzy z nich skorzystali z zachęty, którą siostry i księża mieli na specjalnie przygotowanych tabliczkach „Zagadaj siostrę” i „Zagadaj księdza” oraz „Pomodlę się za Ciebie” (karteczki z intencjami zbierała najstarsza z obecnych sióstr, 85-letnia s. Eufrozyna).

Najbliższe wydarzenia ewangelizacyjne w ramach Festiwalu Wiary to: „Bibling” (15 maja w Alei Lubomirskich w Rzeszowie), Majówka w Kozłówku (19 maja) i „Dobry Wieczór Chwały” (20 maja w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie). (tn)

Zdjęcia: Piotr Kordyś