Newsy

W „Trosce” o ducha. Majówka w Kozłówku

19 maja 2018 r., w wigilię Zesłania Ducha Świętego, w domu rekolekcyjnym Fundacji „Troska” w Kozłówku odbyła się majówka ewangelizacyjna. W nabożeństwie uczestniczył bp Jan Niemiec.

Na początku wychowankowie fundacji wnieśli figurę Matki Bożej Troskliwej, przy której odśpiewano Litanię Loretańską. Katechezę na temat Paschy i Zesłania Ducha Świętego wygłosił bp Jan Niemiec, fundator domu dla Fundacji „Troska”.

W przerwie wszyscy posilili się gorącym posiłkiem przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kozłówka. Następnie ks. Marcin Wawrzonek, wikariusz parafii w Dobrzechowie, wniósł Jezusa Eucharystycznego w przepięknej monstrancji pożyczonej od ks. Macieja Figury, proboszcza z Dobrzechowa. Modlitwę prowadził ks. Piotr Gnat, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Rzeszowskiej i założyciel Fundacji „Troska”. Śpiew podczas majówki animowała młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Dobrzechowa.

Po wspólnym uwielbieniu młodzi słuchali koncertu hip-hopowego Bastiona i Mathiasa, chłopaków z Kolbuszowej. Bardzo odważnie przyznawali się oni do Jezusa Chrystusa i porwali serca młodzieży do wspólnego rapu. Ostatnie godziny zostały wypełnione żywymi tańcami, prowadzonymi przez dziewczyny pod przewodnictwem Joanny Szczerebaty. Szczególnie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury z Wiśniowej za nagłośnienie naszego wydarzenia.

Taka majówka pokazała nam wszystkim, że Kościół jest nadal żywy i ma do zaoferowania współczesnemu człowiekowi konkretny, żywy pokarm. Obecnie w naszym domu remontujemy poddasze, gdzie tworzymy kaplicę. Zapraszamy wszystkich do odwiedzin naszej domu i do oglądnięcia strony: www.fundacjatroska.pl

Dawid Bożek

Zdjęcia: Fundacja „Troska”