Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w Czudcu

Wpisany przez red.

Na pamiątkę objawień Matki Bożej w Fatimie, od wielu lat w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Czudcu odprawiane są każdego 13 dnia miesiąca “nabożeństwa fatimskie”. Odbywają się one od maja do października, podobnie jak spotkania, które Maryja wyznaczyła trójce portugalskich dzieci, którym przekazała orędzie.

Nabożeństwa fatimskie są coraz powszechniejsze, organizowane są w wielu parafiach. Mają różną formę, często są wzorowane bezpośrednio na tych, które odbywają się w Fatimie, a w których ludzie w procesji z zapalonymi świecami rozważają kolejne tajemnice różańca.

Nabożeństwo Fatimskie jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi lud do swojego Syna. Wieczorna procesja ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji oraz Hiacyncie i Franciszkowi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową, które obędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 15.30 na Dróżkach Maryjnych przy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Czudcu.