31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

TCHNIENIE to hasło 31. Franciszkańskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się w dniach 22-28 lipca w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla.

W tym roku wśród prelegentów usłyszymy:

Marcina Zielińskigo – lidera Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic. Marcin prowadzi rekolekcje oraz fora charyzmatyczne w Polsce i na całym świecie. Zaangażowany w wieczory chwały oraz modlitwy o uzdrowienie. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Autor książki „Rozpal wiarę a będą działy się cuda”, oraz wielu innych artykułów m.in. do „Gościa Niedzielnego”. Swoim świadectwem podzielił się również w książce Marcina Jakimowicza „Pan Bóg? Uwielbiam!”

Biskupa Edwarda Kawę – Urodził się w Mościskach na Ukrainie. Wychowywał się w polskiej rodzinie. 13 maja 2017 r. został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym archidiecezji lwowskiej, stając się tym samym najmłodszym biskupem katolickim na świecie.

Księdza Rafała Jarosiewicza – rekolekcjonistę, ks. Rafał ukończył WSD w Siedlcach, specjalizując się w tematyce ewangelizacji. Autor książek “Ewangelizacja bez granic” oraz “Miłość chodzi po Woodstocku”. Jest dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Stale współpracuje z hip-hopowymi zespołami Full Power Spirit i Stworzeni do Walki S.D.W. Jest mocno związany z inicjatywą Przystanek Jezus. Zapoczątkował portale ewangelizacyjne, takie jak: www.pozytywnego.pl oraz www.smsznieba.pl (znanemu z akcji “SMS z nieba”).

Krzysztofa Zanussi – reżysera filmowego, teatralnego oraz operowego. Wykładał na wielu uczelniach filmowych, m. in. W PWSTiF w Łodzi, National Film School w Wielkiej Brytanii, czy na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Za swoje osiągnięcia został odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Komandorskim Orderu „Za Zasługi dla Litwy“. Jest członkiem Zarządu Europejskiej Akademii Filmowej. Doctor Honoris Causa wielu uniwersytetów, wśród których możemy znaleźć: WGIK w Moskwie, European Humanities University (Mińsk), University of Film and Television (Sankt Petersburg), Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, czy Katolickiego Uniwersytetu im. Petera Pazmany’a w Budapeszcie.

Tomasza Budzyńskiego – wokalistę, malarza, poetę. Znany jest przede wszystkim jako wokalista zespołów Armia, 2Tm2,3. Zadebiutował w 1984 roku w Jarocinie jako wokalista zespołu Siekiera. Jest z wykształcenia plastykiem. Ukończył liceum plastyczne w Nałęczowie. Studiował historię sztuki na KUL. Napisał “Soul Side Story”, literacką i poetycką autobiografia.
Andrzeja Tokarza – Laureata dwóch edycji najtrudniejszej gry terenowej „Selekcja”, wzorowanej na rekrutacji do jednostek specjalnych. Wielokrotny uczestnik i zwycięzca biegów z przeszkodami serii „Runmageddon” oraz „Spartan Race’’. Uczestnik jednego z najtrudniejszych w Polsce ultramaratonu „Bieg Rzeźnika”, na którym 80-kilometrową trasę przebiegł w rewelacyjnym czasie poniżej 10 godzin. Swój pierwszy maraton przebiegł, łamiąc przy tym barierę 3 godzin.

Tegoroczne hasło spotkania nawiązuje bezpośrednio do osoby Ducha Świętego. Młodzi w słowie i modlitwie będą poznawać i odkrywać Jego działanie.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w wydarzeniu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.fsm.franciszkanie.pl.

Natalia Janowiec