Newsy

Bp J. Wątroba pobłogosławił ośrodek leczenia niepłodności

Wpisany przez Tomasz Nowak

27 czerwca 2018 r. bp Jan Wątroba pobłogosławił nowo otwarty Referencyjny Ośrodek Diagnostyki i Terapii Niepłodności w Klinice Ginekologii i Położnictwa Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Referencyjny Ośrodek Diagnostyki i Terapii Niepłodności w Rzeszowie powstał w ramach rządowego Programu Kompleksowej Ochrony Zdrowia Prokreacyjnego w Polsce w latach 2016-2020. Wyposażony w wysokiej klasy sprzęt medyczny umożliwi pełną diagnostykę niepłodności męskiej i żeńskiej. Pacjentami będzie się zajmował zespół ginekologów i położników, którzy posiadają doświadczenie w diagnostyce i terapii niepłodności. Pacjenci nie muszą posiadać skierowania do ośrodka, a całość jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Rzeszowski ośrodek jest szesnastym w Polsce, który powstał w ramach rządowego programu.

Gospodarzami otwarcia byli: marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie Krzysztof Bałata. W otwarciu uczestniczyli duchowni, m.in.: bp Jan Wątroba, biskup rzeszowski, ks. Jacek Kaszycki, kapelan szpitala, ks. Jan Kobak, diecezjalny duszpasterz rodzin, ks. Piotr Potyrała, wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej i ks. Stanisław Wójcik, proboszcz parafii św. J. S. Pelczara w Rzeszowie.

Podczas otwarcia prelekcję na temat działalności ośrodka wygłosiła Dorota Darmochwał-Kolarz, kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa. (tn)

Zdjęcia: www.podkarpackie.pl