Czuwanie modlitewne z Ojcem Pio

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

„Widać było na jego twarzy głębokie cierpienie fizyczne. Miało się świadomość, że tu, na ołtarzu w San Giovanni Rotondo, spełnia się ofiara samego Chrystusa, ofiara bezkrwawa, a równocześnie te krwawe rany na rękach kazały myśleć o całej tej ofierze, o Ukrzyżowanym” – fragment wspomnienia św. Jana Pawła II

„Stygmaty św. Ojca Pio” – to hasło przewodnie tegorocznego Czuwania ze świętym z Pietrelciny, które odbędzie się w dniach 16-17 czerwca w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowskich Łagiewnikach.

Punktem kulminacyjnym będzie uroczysta Msza św. sprawowana o północy pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. Czuwaniu towarzyszyć będą relikwie świętego spowiednika w postaci habitu, rękawiczki i chusty z krwią, przywiezione specjalnie z Pietrelciny.

Łagiewnickie czuwanie potrwa do wczesnych godzin porannych. Jego program wzbogacą konferencje, które wygłoszą goście specjalni: Br. Antonio Belpieda OFMCAP (Włochy) i ks. Krzysztof Śliczny (Asystent Diecezjalny Grup Modlitwy Ojca Pio w diecezji kaliskiej).
Szczegółowy program wydarzenia dostępny na plakacie. Diecezjalnych czcicieli Ojca Pio zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

Natalia Janowiec