Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XII Niedzielę zwykłą, 24.06.2018 r.

Wpisany przez ks. Marek Story

1) Bardzo prosimy Księży Proboszczów, aby w ramach ogłoszeń parafialnych zachęcili swoich parafian do udziału w 41. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Informacje o pielgrzymce można uzyskać u Księży Przewodników i na stronie: www.pielgrzymka.rzeszow.pl

2) Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na turnusy wakacyjne dla wszystkich dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej. Turnusy odbywać się będą w domach rekolekcyjnych w Lipinkach i Rzeszowie – Przybyszówce. Koszt turnusów to 440 zł. Podczas obozów  wiele atrakcji, między innymi wycieczki krajoznawcze, zabawy z animatorami czasu wolnego, warsztaty, nauka śpiewu oraz spotkania w grupach. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie www.ksm.rzeszow.pl Serdecznie zapraszamy.

3) Opiekun kościoła w Hucie Polańskiej, ks. Wiesław Matyskiewicz zaprasza na uroczystość odpustową ku czci św. Jana z Dukli 1 lipca br. (niedziela) o godz. 14:00. Sumie odpustowej przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Kazimierz Górny, kazanie wygłosi O. Rafał Klimas, a uroczystość uświetni Gminna Orkiestra Dęta z Brzezin. Tradycyjnie, po uroczystości opiekun kościoła zaprasza czcicieli św. Jana z Dukli na spotkanie przy „Betanii”.

4) Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2018/2019. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00 tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03. Informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl oraz na plakacie. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 15 września br. (w sobotę) o godz. 9.00 w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego.

5) W dniu 7 lipca br. zapraszamy na XVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za Grzechy Przeciw Życiu do Tarnowca.

6) Informujemy, że Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę, 26 sierpnia br. w Rzeszowie przy katedrze, w Parku Papieskim. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcamy do przygotowania wieńców i delegacji z parafii. Prosimy w tym czasie nie organizować innych dożynek czy uroczystości.