Newsy

W rytmie Ducha – VI Saletyńskie Spotkanie Dzieci

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

W dniach od 8 do 10 czerwca grupa 30 dzieci z parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach pod opieką księdza Dominika i animatorek: Ani, Gabrysi, Ewy i Karoliny już po raz kolejny uczestniczyła w VI Saletyńskim Spotkaniu Dzieci w Kobylance. W tegorocznym spotkaniu, które odbyło się pod hasłem: „W rytmie Ducha” uczestniczyło około 1700 dzieci i właśnie Osoby Ducha Świętego dotyczyły konferencje, zabawy i zajęcia, w których brały udział.

Już od pierwszego dnia na uczestników czekała moc atrakcji: dzieci poznały piosenkę spotkania: „W rytmie Ducha, Ducha Świętego, pragnę żyć”, wzięły udział w spowiedzi i Eucharystii, a następnie wróciły na noc do domów, aby nabrać sił, by już od samego sobotniego poranka z radością śpiewać ulubioną piosenkę o baranku. Wśród wielu atrakcji w tym dniu znalazło się budowanie statków, konferencja o tajemniczej nazwie – multiwitamina, która dotyczyła owoców Ducha Świętego oraz przygotowywanie, dekorowanie i zabawa za pomocą specjalnych papierowych gołębi. Tego dnia grupę, która akurat jadła przepyszny obiad odwiedzili księża z naszej parafii. Bogata w przeżycia sobota zakończyła się zabawą, którą poprowadził DJ Robert.

Niedziela rozpoczęła się dla uczestników spotkania dość wcześnie, ponieważ już o 7.15 grupa wyruszyła ponownie do Kobylanki. Ostatniego dnia spotkania dzieci wraz z opiekunami przygotowały krótką prezentację dotyczącą jednego z owoców Ducha Świętego – dobroci. W nawiązaniu do hasła spotkania podczas wystąpienia został wykorzystany marszowy rytm, którego wszyscy nauczyli się podczas jednej z konferencji. Uczestnicy świetnie się bawili podczas śpiewu i gry w piłkę, by po zakończonej Mszy Świętej zjeść „ODLOTowy obiad” i wyruszyć pełni energii, radości, nowych doświadczeń i przyjaciół, a przede wszystkim umocnieni Duchem Świętym w drogę powrotną.

Karolina Serwońska