Zakończenie podyplomowych studiów katechezy przedszkolnej

W Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie odbyła się obrona prac dyplomowych słuchaczy rocznych podyplomowych studiów katechezy przedszkolnej. W bieżącym roku akademickim studia ukończyło czterech studentów.

16 czerwca 2018 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie odbyła się obrona czterech prac dyplomowych napisanych pod opieką ks. dra Marka Winiarskiego. Pracę obronili studenci: s. Aniela Kołodziej CSFFM („Pismo Święte w katechezie przedszkolnej”), s. Wioletta Lipiec CSFFM („Wpływ wychowania religijnego na kształtowanie się obrazu Boga wśród dzieci 4-letnich w Przedszkolu nr 1 Sióstr Rodziny Maryi w Ostrowcu Świętokrzyskim”), p. Angelika Szczepanowska („Znaczenie przedszkola katolickiego w rozwoju religijnym dziecka 4-letniego”), s. Elżbieta Twaróg CSFFM („Wychowanie do życia w modlitwie dzieci w Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi w Rzeszowie na os. Budziwój”). Wszyscy studenci uzyskali kwalifikację do nauki religii w przedszkolu. W obronie uczestniczył ks. Andrzej Cypryś – dyrektor Instytutu.

Instytut Teologiczno-Pastoralny ogłasza nabór na dwuletnie studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.instytut.diecezja.rzeszow.pl. (tn)

Zdjęcia: Katarzyna Peszko-Rzym