Dar modlitwy na 30-lecie parafii w Nowej Wsi

Wpisany przez red.

Różaniec jest potężnym orężem, modlitwą zarazem prostą i głęboką w treści.  Szczególna forma tej modlitwy to Nowenna Pompejańska. Trzy części różańca przez 54 dni. Takiego wyzwania podjęła się grupa wiernych z parafii pw. Dobrego Pasterza w Nowej Wsi k. Rzeszowa. Pomysł zrodził się w Diakoni Muzyczno – Modlitewnej i spotkał się z życzliwością ks. Kazimierza Żaka. Ksiądz proboszcz zaproponował, by zakończyć nabożeństwo przed Jubileuszem 30-lecia parafii, który miał być obchodzony 1 lipca.

Od 1 maja podczas nabożeństw majowych parafianie byli wprowadzani w historię i treść Nowenny Pompejańskiej. Wiele osób właśnie wtedy podjęło decyzję podjęcia niezwykłej modlitwy. Początek pięknego spotkania z Jezusem i Jego Matką przypadł na dzień 8 maja  – Święto Matki Bożej Pompejańskiej. Po Mszy Świętej grupa wiernych otrzymała specjalne błogosławieństwo i z pewnym niepokojem odmówiła pierwszy różaniec. I tak przez 54 dni codziennie wspólnie rozważano tajemnice różańca. Piękna prezentacja, ułatwiała skupienie. Różaniec był prowadzony przez członków Diakoni i chętnych parafian. Angażowała się także młodzież i dzieci. Nie było łatwo. Trzeba było ponieść sporo trudu, wyrzeczeń, a przede wszystkim podjąć walkę duchową z własnymi lekami, zniechęceniem i słabościami. Jednak poczucie wspólnoty i opieka Maryi pozwoliły pokonać wszystkie trudności.  W sumie modliło się 48 osób.  Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe obrazki.

Jako wyraz za wytrwanie w postanowieniach oraz 30 – lecie parafii ufundowano ikonę Matki Bożej Pompejańskiej. Wotum zostało ofiarowane w procesji z darami podczas uroczystej sumy  jubileuszowej.
Czy to już koniec? Nie. To początek  odkrywania  Bożej  miłości  w  tajemnicach  różańca.

„Matko tych, co ufają bezgranicznie Tobie
Niech czuły szept różańca nasze życie zmienia.”

Ewa Zdeb