Dziękczynienie z Maryją i Ojcem Pio

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Dziękczynienie z Maryją i Ojcem Pio za spuściznę wiary Czechów, Węgrów i Polaków to jedno z głównych wydarzeń Roku Jubileuszu św. Ojca Pio. Inicjatywa wyjątkowo wpisuje się w 100-lecie otrzymania stygmatów przez włoskiego kapucyna oraz 50-lecie jego śmierci.

Wydarzenie odbędzie się w Polanicy Zdroju. Gośćmi honorowymi spotkania będą ksiądz biskup Ignacy Dec i brat Roman Rusek, Krajowy Asystent Grup Modlitwy Ojca Pio. W programie: uroczysta Msza św. z przekazaniem duszpasterzom z Czech relikwii św. Ojca Pio, ustanowienie i poświecenie Pamiątkowego Krzyża Dziękczynienia, modlitwa Uwielbienia, Apel Jasnogórski, nocne czuwanie przy relikwiach włoskiego stygmatyka oraz bogate w treści konferencje.
Czcicieli Ojca Pio zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

Natalia Janowiec