IV Dębowiecki Festiwal Amoniaczków

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

22 lipca przy Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu, odbędzie się IV Dębowiecki Festiwal Amoniaczków. Gościem specjalnym będzie siostra Aniela Garecka, salwatorianka, wieloletnia gospodyni kardynała Karola Wojtyły.

Siostra Aniela od lat gotuje i piecze. Kuchnia to jej życiowa pasja. Przez 15 lat gotowała dla kardynała Karola Wojtyły. W jednym z wywiadów wspomina, że przyszły Papież Polak uwielbiał makowiec i kwaśne mleko z ziemniakami. Lubił pieczony drób i cielęcinę.

Czy w tym roku Dębowiec zasmakuje kuchni Karola Wojtyły? Wszystkich smakoszy zapraszamy do udziału w wydarzeniu. W programie: Msza święta o godz. 15.00, Biesiada Maryjna oraz konkurs na najsmaczniejsze i najładniej podane amoniaczki, które oceniać będzie m.in. s. Aniela.

Fot. religia.tv

Natalia Janowiec