Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XVI Niedzielę Zwykłą 22 lipca 2018 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

W dniach 22 – 29 lipca 2018 obchodzimy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Z tej okazji organizowana jest Akcja św. Krzysztofa – „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”. Zebrane środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów.

Kustosz Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Pana Jezusa Przemienionego. Będą się one odbywać w dniach od 2 do 6 sierpnia. Centralna uroczystość odpustowa będzie miała miejsce w niedzielę, 5 sierpnia o godz. 11.00 pod przewodnictwem Biskupa Jana Wątroby.

Biskup Rzeszowski wyraził zgodę na to, aby Siostry Kamilianki z Opola mogły przeprowadzić akcję powołaniową na terenie naszej diecezji. Siostry zostały zobowiązane do uzgadniania terminów i wszelkich szczegółów z proboszczem parafii, w której chcą przeprowadzić swoją akcję.

Diecezjalne Dni Młodych odbywać się będą od 30. sierpnia do 01. września w katedrze i Parku Papieskim w Rzeszowie. Informacje szczegółowe i zgłoszenia na stronie duszpasterstwa zbuta.rzeszow.pl.