Parafia Tarnowiec – świadek Chrystusowej Męki

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

W Pierwszą Sobotę miesiąca lipca, w dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP do Tarnowca licznie przybili pielgrzymi w ramach 18. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Pokutnej za grzechy przeciwko życiu. Przybyli, aby odpowiedzieć na wołanie zatroskanej Matki, której czyste Serce jest mieszkaniem Ducha Świętego i otwarte na dar życia.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił bp Edward Białogłowski – „Dziękujemy dziś za tych, którzy wiarę traktują na serio, módlmy się, aby wytrwali w wierze. Prosimy o łaskę skruchy dla zagubionych i zniewolonych przez grzech. Módlmy się za parlamentarzystów, którzy mają w tym układzie wielkie możliwości – gdy chcą. Nie można karać dodatkowo niepełnosprawnych skazując ich na śmierć. Ofiarujmy tę Mszę św. i Komunię św. jako wynagrodzenie za nasze grzechy, za grzechy wielkich grzeszników i za tych, którzy zgadzają się na grzech, tolerują go. Poświęćmy nasz trud pielgrzymi, by łaska Boża pomagała nam zawsze wybrać drogę prowadzącą do życia, nie do śmierci”.

Po Eucharystii wszyscy zebrani wysłuchali konferencji ks. Krystiana Winiarskiego nt. „Ewangelii życia”, a także wzięli udział w modlitewnej zadumie na Kalwarii Trzeciego Tysiąclecia przy pomniku nienarodzonych.

ks. Grzegorz Wolan