Newsy

W Dębowcu trwa Międzynarodowe Spotkanie Młodych

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Dębowiec to niezwykłe miejsce, w którym można niesamowicie doznać obecności Boga i Maryi, dlatego też w poniedziałek 9 lipca już po raz 31. rozpoczęły się tu Saletyńskie Spotkania Młodych.

Tegoroczne spotkanie, podobnie jak w latach ubiegłych zgromadziło ponad tysiąc młodych ludzi. Hasło, które przyświeca spotkaniu brzmi: (BEZ)SILNI W MIŁOŚCI. W ciągu najbliższych kilku dni, uczestnicy usłyszą o niezwykłym znaku miłości Boga do człowieka. Opowiedzą o nim: ksiądz biskup Rafał Markowski, Tomasz Budzyński, Muniek Staszczyk, Marcin Baran, ks. Paweł Raczyński MS, Dariusz Malejonek i wielu innych.

Specyfika miejsca i niepowtarzalna atmosfera tych lipcowych spotkań sprawia, że co roku do Dębowca przyjeżdża grupa ponad tysiąca młodych ludzi, którzy wiedzą dlaczego warto przejechać nieraz całą Polskę, by dotrzeć do Dębowca, centrum polskich Saletynów. Dzięki nim to miejsce na kilka dni zmienia swoje oblicze, żyje młodością tych, którzy postanowili wspólnie czuwać u stóp Pięknej Pani z La Salette. Dębowiec to taki dobry przystanek na drodze poszukiwań czegoś głębszego niż to, co w tej chwili oferuje świat. To niejednokrotnie podpowiedź do rozwiązania zagadki własnego życia, powołania czy wiary – podkreślają organizatorzy.

Zlot potrwa do piątku. Radość, zabawa, śpiew, taniec, konferencje z ciekawymi ludźmi, codzienna Eucharystia, to wszystko zostało przygotowane dla uczestników spotkania.

Fot. brat R. Wutkowski
Natalia Janowiec