Newsy

XXI Spotkanie Trzeźwościowe w Dębowcu

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

„Nie niszcz siebie! Wszyscy znamy ten nałóg, który tak wiele nam zaszkodził w przeszłości, a który dzisiaj zdaje się znowu potęgować. Mówię więc do każdego i do każdej: nie niszcz siebie! Nie wolno ci niszczyć siebie, bo nie żyjesz tylko dla siebie. Kiedy więc degradujesz siebie przez nałóg, to równocześnie niszczysz drugich. Szkodzisz twojej rodzinie, twoim dzieciom. Osłabiasz społeczeństwo, które liczy na twoją trzeźwość, zwłaszcza przy pracy” – św. Jan Paweł II

W dniach 3-5 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu odbędzie się XXI Spotkanie Trzeźwościowe.

Uczestnicy spotkania wezmą udział w pokutnej, piątkowej pieszej pielgrzymce z Jedlicza do Dębowca. Niosąc na ramionach krzyż – symbol nadziei będą dziękować Bogu i Maryi za zmianę, która dokonała się w ich życiu. Alkoholicy całym sercem wielbią Piękną Panią z La Salette, przy Jej pomocy łatwiej podejmują decyzję powrotu do trzeźwości.

Sobotni wieczór członkowie poświęcą na wspólne modlitewne czuwanie przy ognisku wraz z pieczeniem baraniny.
Osoby uzależnione będą mogły skorzystać z rozmowy z psychologami i terapeutami uzależnień oraz kapłanami niosącymi pomoc potrzebującym. Możliwość głębszej spowiedzi, wspólna modlitwa, udział w mitingach AA i Al-anon oraz radosne biesiadowanie to również zostało przygotowane dla wszystkich uczestniczących w tegorocznym spotkaniu.

Fot. N.J
Natalia Janowiec