Kapłan diecezji rzeszowskiej w szeregach Wojska Polskiego

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

„Od teraz, zachowując swą kapłańską tożsamość, stajecie się dla żołnierzy towarzyszami broni. Waszą bronią na służbie ojczyźnie nie będą karabiny i czołgi, lecz słowo Boże i sakramenty. Waszym celem nie będzie opanowanie terytorium wroga, lecz troska, by polski żołnierz pozostał przede wszystkim człowiekiem” – bp Józef Guzdek, biskup polowy Wojska Polskiego

Ks. Wojciech Środoń, duszpasterz harcerzy diecezji rzeszowskiej złożył uroczystą przysięgę wojskową.

Wraz z 37 kapłanami ks. Wojciech Środoń zakończył okres szkolenia podstawowego, przygotowującego do pełnienia funkcji kapelana wojskowego. Uroczystość odbyła się na placu przed budynkiem Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Przyszły kapelan Wojska Polskiego otrzymał specjalne błogosławieństwo, którego udzielili: ks. płk. Janusz Radzik, ks. mitrat płk dr Eugeniusz Bójko oraz ks. por. Waldemar Gabryś.
W chwili obecnej ksiądz Wojciech Środoń przechodzi okres szkolenia specjalistycznego, które zakończy egzaminem. W Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu pozostanie do końca sierpnia.

Fot. M. Rajfur/ wroclaw.gosc.pl
Natalia Janowiec