Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XIX Niedzielę zwykłą, 12.08.2018 r.

Wpisany przez ks. Marek Story

1) W dniach od 22 do 25 sierpnia br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie odbędą się rekolekcje dla kapłanów. Rekolekcje poprowadzi ks. Zygmunt Kwiatkowski, jezuita z Łodzi, który był misjonarzem na Bliskim Wschodzie. Zapisy na furcie w seminarium.

2) Kustosz Sanktuarium bł. Ks. Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie zaprasza na odpust w dniu 23 sierpnia. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski.

3) W dniach 1-2 września br. odbędzie się doroczna pielgrzymka rolników na Jasną Górę połączona z Ogólnopolskim Świętem Dziękczynienia Bogu za Plony. Uroczysta Suma z błogosławieństwem wieńców pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego w niedzielę, 2 września br. o godz. 11.00.

4) 1 września br. w Niepokalanowie odbędzie się inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Uroczysta Msza św. oraz poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu – „Gwiazdy Niepokalanej” o godz. 12.00.

5) Od 18 września br. w parafiach, w których istnieje oddział KSM odbywać się będzie peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 606 230 803.

6) We wrześniu rozpocznie się kolejny cykl przygotowań osób dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. Bliższych informacji udzielają: ks. Wiesław Rafacz i ks. Tomasz Bać. Informacje są też dostępne na stronie: www.katechumenat.rzeszow.pl.

7) Ośrodek Formacji Liturgicznej w Zawichoście zaprasza w dniach od 2 do 7 września br. na zajęcia dla kościelnych, zakrystianek i florystów. Kurs jest objęty patronatem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Więcej informacji na stronie www.zawichost.jadwizanki.pl.