Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XX Niedzielę zwykłą, 19.08.2018 r.

Wpisany przez ks. Marek Story

1) Kustosz Sanktuarium bł. Ks. Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie zaprasza na odpust w dniu 23 sierpnia br. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył bp Edward Białogłowski.

2) Wszystkich szafarzy nadzwyczajnych Komunii świętej wraz z małżonkami zapraszamy na dzień skupienia z okazji 10-lecia posługi szafarzy w diecezji. Dzień skupienia odbędzie się w sobotę 1 września br. w sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu. Rozpoczęcie o godz. 9.00. W programie Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Kazimierza Górnego, konferencja, adoracja i agapa. Prosimy Księży Proboszczów o przekazanie tej informacji szafarzom. W trakcie spotkania zostaną zebrane legitymacje w celu przedłużenia posługi.

3) 29 sierpnia br. od 9.00 w Domu Rekolekcyjnym w Przybyszówce będzie miało miejsce szkolenie dla liderów grup parafialnych. Prosimy o skierowanie młodych, którzy w parafiach animują działalność grup duszpasterskich lub chcą angażować się w tworzenie takich grup.

4) Zapraszamy na Diecezjalne Dni Młodych w dniach 30. sierpnia do 01. września 2018 r. przy katedrze i w Parku Papieskim w Rzeszowie. Szczegóły na stronie www.zbuta.rzeszow.pl

5) Przypominamy, że w dniach od 22 do 25 sierpnia br. w WSD w Rzeszowie odbędą się rekolekcje dla kapłanów. Rekolekcje poprowadzi ks. Zygmunt Kwiatkowski, jezuita z Łodzi, który był misjonarzem na Bliskim Wschodzie. Zapisy na furcie w seminarium.

6) Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej oraz Studium Biblijne Diecezji Rzeszowskiej ogłaszają nabór na rok akademicki 2018/2019. Celem obu grup jest pogłębienie wiedzy religijnej, formacji duchowej oraz budowa więzi przyjaźni pomiędzy słuchaczami. Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej podejmuje szerokie spektrum zagadnień, a Studium Biblijne koncentruje się na Piśmie Świętym. Szczegóły są dostępne na stronie Internetowej Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara  w Rzeszowie lub telefonicznie (17/ 871-24-00) w sekretariacie tegoż Instytutu.

7) W imieniu Dyrektora Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie serdecznie zapraszamy na prapremierę oratorium pod tytułem„Cud niedokonany, czyli Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej ’39”, które odbędzie się 25 sierpnia br. o g. 20.00 w Filharmonii Podkarpackiej.