Artykuły Newsy

Refleksje pielgrzymkowe: dzień VII

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Dzień siódmy

Świętym nie zostaje się przez śmierć ale przez życie – takie zdanie usłyszeliśmy na dzisiejszej Mszy świętej. Świętość, trudno o niej nie myśleć podczas pielgrzymki. Jesteśmy tylko pielgrzymami na ziemi a nasza ojczyzna jest w niebie. Na ścianie w Wodzisławiu jest zegar słoneczny. A na nim takie słowa: w bojaźni obcujcie czasu przemieszkiwania ja waszego (1 P 1, 17).

Dziś doświadczyłam czegoś zupełnie nowego. Poproszono mnie o zaprezentowanie patrona dnia, którym dziś był Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Postać mi bliska przez Ruch Światło-Życie. Przedstawić osobę świętą to ciekawe doświadczenie.

Jesteśmy coraz bliżej celu pielgrzymki, jednak też jest coraz ciężej iść. Nogi bolą coraz bardziej, kontuzję dokuczają, ale idziemy do przodu bo widać już Jasną Górę, z dnia na dzień kilometrów jest coraz mniej. Żyjemy tą myślą o spotkaniu z Matką, Ona czeka i my czekamy na to spotkanie.

Jutro otwiera się kolejny dzień, pełen przygód, bo przecież każdy dzień jest innych a każdy wschód słońca daje nową nadzieję.

Magdalena Maraj

Zdjęcia na stronie Radia VIA.