Artykuły Newsy

Refleksje pielgrzymkowe: dzień VIII

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Dzień ósmy

Dzień ósmy upłyną nam pod znakiem deszczu. To nie jest upragniona pogoda dla pielgrzymów. Od samego rana padało, jednak czy pada czy świeci słońce pielgrzym się nie zatrzymuje. Po południu jednak zaświeciło słońce i od razu poprawiły się nam humory. Deszcz troszkę utrudnia pielgrzymowi życie. Dowodem na to jest śmieszna historia dnia dzisiejszego. Jeden z księży zostawił buty po Mszy świętej i musiał się po nie wrócić.

Dziś też wchodziliśmy na drogę główną. Stąd też dziś w sposób szczególny dziękowaliśmy i modliliśmy się za naszych porządkowych. Bracia porządkowi, jak się to mówi na pielgrzymce, pokonują nie 300 kilometrów ale o wiele więcej. Ich praca jest wyjątkowa, bez nich bowiem nie moglibyśmy bezpiecznie pielgrzymować. Do Częstochowy zostało nam 47 km, już tak blisko celu…

Obok tych wydarzeń uderzyły mnie dziś słowa, a raczej przykład z kazania księdza. Mówił on o białej kartce a niej narysowanej czarnej kropce. Widząc tą kartkę zauważamy i zwracamy uwagę na kropkę nie na to o wiele większe białe tło. Tak też jest w naszym życiu. Często widzimy to co trudne i złe (czarną kropkę) nie widząc całego dobra (białej kropki). Czy tak przypadkiem nie jest w naszym życiu?

Magdalena Maraj

Zdjęcia z ósmego dnia na stronie Radia VIA.