Rocznica śmierci ks. Franciszka Bogunia

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

„I w życiu, i w śmierci należymy do Pana”.

18. rocznica śmierci ks. Franciszka Bogunia

W czwartek 2 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu przeżywaliśmy Mszę Świętą upamiętniająca 18. rocznicę śmierci ks. Franciszka Bogunia.

Wszystkich zebranych powitał ks. Jerzy Uchman, proboszcz tarnowiecki: „Pochwałę modlitwy za zmarłych głosi Pismo Święte Piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych. Gromadzimy się dziś w naszej świątyni, aby wypełnić Boże Słowo i wznieść ku niebu nasze modlitwy za tych, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce do wiecznej ojczyzny. Przychodzimy dziś, aby modlić się za zmarłych kapłanów, których Pan Bóg postawił na drodze naszej wiary”.

W latach 1992 – 2000 ks. Franciszek Boguń pełnił funkcję proboszcza w parafii tarnowieckiej, był wielkim czcicielem Matki Bożej Zawierzenia, gorliwym kapłanem, dobrym człowiekiem i pełnym troski duszpasterzem o powierzoną mu wspólnotę. Msza Święta w intencji śp. ks. Franciszka Bogunia z udziałem ks. bp. Edwarda Białogłowskiego i kolegów kapłanów została odprawiona o godz. 10.00. Po niej odbyła się procesja na cmentarz. Homilię wygłosił ks. dr Mieczysław Wolanin.

ks. Grzegorz Wolan