Zmarł śp. ks. Jerzy Kędzierski

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

W czwartek, 2 sierpnia 2018 r. w szpitalu w Rzeszowie w wieku 52 lat zmarł ks. Jerzy Kędzierski, wykładowca WSD w Przemyślu i proboszcz Parafii pw. Narodzenia NMP w Bolestraszycach.

EKSPORTA: niedziela, 5 sierpnia 2018 r. o godz. 18.00 w Parafii Narodzenia NMP w Bolestraszycach.

POGRZEB: poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r. o godz. 10.00 w w Parafii Narodzenia NMP w Bolestraszycach.

Pochówek, zgodnie z wolą Zmarłego, odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Jarosławiu. Bezpośrednio po Mszy Świętej pogrzebowej nastąpi wyjazd kolumny pogrzebowej do Jarosławia, gdzie o godz. 13.00 planowane jest wyjście z kaplicy cmentarnej i złożenie ciała śp. ks. Jerzego do grobu.

Ks. Jerzy Kędzierski urodził się 1 czerwca 1966 r. w Przemyślu. Ochrzczony w kościele parafialnym w Żurawicy. W latach jego dzieciństwa, wraz z rodzicami przenoszą się do Jarosławia – i mieszkają na terenie Parafii OO Dominikanów w Jarosławiu. Jerzy angażuje się w życie duszpasterskie parafii. Był ministrantem i lektorem. W Jarosławiu kończy także szkołę średnia. Tu rozwija się powołanie kapłańskie i decyzja wstąpienia do WSD w Przemyślu (1986-1992).

Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 11 czerwca 1992 r. w Przemyślu z rąk abp. Ignacego Tokarczuka.

Pracował jako wikariusz w Białobrzegach (1992-94).

Następnie studiował filozofię na KUL (1994-2000).

Po powrocie ze studiów był kapelanem SS. Niepokalanek w Jarosławiu (2000-2006).

A następnie rektorem kościoła w Tapinie (2006-2014).

Od 23 sierpnia 2014 r. był proboszczem w Bolestraszycach.

Jednocześnie, od 2001 r. był wykładowcą filozofii w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!