Kandydaci do bierzmowania u Matki Bożej Rzeszowskiej

„Przychodzimy, aby sobie uświadomić, że wiara jest darem Boga i zadaniem” – mówił do młodzieży bp Edward Białogłowski. 10 września 2018 r. w Ogrodach Bernardyńskich zgromadzili się kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania z Rzeszowa i okolic. Eucharystia była częścią uroczystości odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.

Mszy św. dla młodzieży przewodniczył bp Edward Białogłowski. W koncelebrze uczestniczyli m.in.: ks. Jan Szczupak, wikariusz biskupi ds. społecznych, ks. Marek Winiarski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, ks. Krzysztof Golas, diecezjalny duszpasterz młodzieży i o. Rafał Klimas OFM, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Około piętnastu księży było obecnych w Ogrodach Bernardyńskich razem z młodzieżą.

Homilię wygłosił bp Edward Białogłowski. Kaznodzieja nawiązał do objawienia jakie miał Jakub Ado z Rzeszowa w 1513 r. oraz do kultu Matki Bożej Rzeszowskiej. „Wciąż przychodzą tutaj pokolenia rzeszowian i okolic, aby nabrać odwagi do wiary żywej, aby uświadomić sobie, że wszystko kim jesteśmy i co posiadamy jest Boże. Za to należy dziękować. A kiedy na nas spadają utrapienia Bóg nas nie zostawia samych ale przez wstawiennictwo Maryi niesie nadzieję i pomoc” – mówił hierarcha. Biskup Białogłowski zachęcał młodych ludzi, aby pielęgnowali dar wiary. „Przychodzimy, aby sobie uświadomić, że wiara jest darem Boga. Wiara jest też zadaniem, żebyśmy we wierze rośli, żebyśmy wiarę pogłębiali i żebyśmy wiarę wypowiadali naszym życiem. Wiara, aby była żywa, musi się karmić Bożym słowem (…). Korzystajcie z Biblii jeśli chcecie, aby wasze życie było sensowne. Wiara karmi się modlitwą. Módlcie się każdego dnia i korzystajcie z sakramentów” – zachęcał bp Białogłowski.

Po Mszy św. odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwę prowadził ks. Krzysztof Golas.

Podobne spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z południowej części diecezji rzeszowskiej odbędzie się 14 września w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. (tn)

Zdjęcia: tn