Kandydaci do bierzmowania u Pięknej Pani z La Salette

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

W drugim dniu odpustu w sanktuarium Matki Bożej z La Salette w Dębowcu zgromadziła się młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Mszy świętej w ich intencji przewodniczył biskup Edward Białogłowski.

Swoistym wstępem do Eucharystii było godzinne czuwanie modlitewne przygotowane i poprowadzone przez młodych ludzi wspólnie z księżmi: Michałem Liputem i Dominikiem Leniart.

O godz. 18.00 młodzież uczestniczyła we Mszy świętej, której przewodniczył biskup Edward Białogłowski. O potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla młodzieży z południowej części diecezji rzeszowskiej modlili się także: ks. Krzysztof Golas – diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Stanisław Ruszel – dziekan dekanatu gorlickiego, ks. Paweł Raczyński – kustosz sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu oraz kilkunastu kapłanów diecezjalnych – opiekunów parafialnych grup młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W homilii biskup Białogłowski przypomniał treść Orędzia z La Salette. W sposób szczególny podkreślił wartość wiary i modlitwy, o którą ze łzami w oczach prosiła Piękna Pani z La Salette. Kaznodzieja wspomniał o wielkim cierpieniu Maryi z powodu odrzucenia i znieważenia Jej Syna. W nawiązaniu do wypowiedzianych przez Maryję słów, ksiądz biskup zachęcał młodzież do nieustannego poszukiwania i poznawania Boga jako najlepszego przyjaciela człowieka i miłosiernego Ojca.

Ze szczególnym zainteresowaniem młodzi ludzie wysłuchali również poruszającego wystąpienia pochodzącego z Nowego Sącza rapera – ARKADIO. Muzyk podzielił się świadectwem działania Bożej łaski we własnym życiu. Zwracając się do młodzieży, prosił aby zawierzyli swoje młodzieńcze życie Bogu i Maryi.

Fot. N.J
Natalia Janowiec