Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XXIII Niedzielę Zwykłą

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w trzech turach od 26 do 28 września. Szczegóły w Biuletynie Katechetycznym i na stronach Wydziału Katechetycznego wk.rzeszow.pl.

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na XXXIV Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 22-23 września. Na stronie internetowej www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl istnieje możliwość zapisania się na katechezy przedślubne w formie rekolekcyjnej w DD Tabor.

Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Uzależnień zaprasza na jesienne spotkanie rejonowych i dekanalnych duszpasterzy trzeźwości, które odbędzie się wyjątkowo w ramach Ogólnopolskiego Spotkanie Apostołów Trzeźwości w Diecezjalnym Domu Tabor w dniach 18 – 19 września 2018 r. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego.

Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy osób chętnych na kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych. Informacje dotyczące kursu oraz zapisy przyjmowane są w sekretariacie Instytutu.

Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej serdecznie zaprasza osoby starsze z wnukami w dniu 22 września br. od godz. 9.30 do Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie na spotkanie pt. ,,Kultura, Zdrowie, Integracja, Niepodległość.

Kustosz Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance zaprasza na odpust w dniach od 7 do 9 września. Program na www.kobylanka.saletyni.pl

W niedzielę, 16 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 52. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (w większości krajów dzień ten obchodzi się w niedzielę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września). Z tej okazji prowadzona będzie zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.