Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XXV Niedzielę Zwykłą – 23 września 2018 roku

Wpisany przez Kuria Diecezjalna

KOMUNIKATY KURII – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, 23.09.2018 r.

Zgodnie z decyzją Biskupa Rzeszowskiego składka z ostatniej niedzieli września przeznaczona będzie na ośrodek „Caritas” w Myczkowcach. Proszę o poinformowanie i zachętę wiernych do szczególnej ofiarności na ten cel.

2 października 2018 r. (wtorek) w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym odbędzie się spotkanie księży dziekanów. Początek o godz. 13.30. Natomiast 6 października (sobota) również w Instytucie odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej Diecezji. Początek o godz. 9.30.

Dnia 12 października młodzież diecezji została zaproszona do czuwania modlitewnego na Jasnej Górze w czasie trwania Synodu Biskupów. Duszpasterstwo młodzieży organizuje wyjazd na to czuwanie. Szczegółowy plan bliżej dnia wyjazdu i pod nr tel. 694 925 987. Zachęca się również do organizowania tego dnia w parafiach spotkań modlitewnych w intencji Synodu i młodzieży.

W niedzielę 30 września br. Centrum Medyczne „Medyk” organizuje „Dzień Serca”. Rozpoczęcie o godz. 12.15 w kościele farnym w Rzeszowie. Od 13.00 na rzeszowskim rynku będzie festyn edukacyjno-rekreacyjny.

III Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Krakowa-Łagiewnik odbędzie się 13 października (sobota). Wyjazd autokarem spod rzeszowskiej katedry o godz. 6.30. Koszt 30 zł. Zapisy i dodatkowe informacje: tel. 660 010 903, 17 283 71 54 oraz 535 052 290.

Stowarzyszenie „Róża” i Fundacja Serca Jezusa po raz drugi organizują konkurs „Jezus Chrystus naszym Królem”. Jest on przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Prosimy katechetów o zainteresowanie ich tym konkursem. Szczegóły na stronie internetowej www.intronizacja.pl oraz na stronie www.wk.rzeszow.pl.

Od września w każdy trzeci czwartek miesiąca w rzeszowskiej farze kontynuujemy modlitwę w intencji szkół Rzeszowa i okolicy za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz. Nabożeństwo rozpoczynamy o godz. 19 (czas letni) i o godz. 18 (czas zimowy). Serdecznie zapraszamy.

Rzeszowskie kino „Zorza” ma w swoim repertuarze filmy o tematyce religijnej oraz ambitne ekranizacje nagradzane na festiwalach filmowych, których nie można zobaczyć w multipleksach. Prosimy o zapoznanie się z ich ofertą.