Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XXVI Niedzielę Zwykłą, 30 września 2018 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 30.09.2018 r.

Zgodnie z decyzją Biskupa Rzeszowskiego składka z niedzieli 30 września br. jest przeznaczona na ośrodek „Caritas” w Myczkowcach, gdzie prowadzone są prace modernizacyjne i adaptacyjne. Są one wymagane prawem i konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i osób dorosłych.

Od 3 października w Rzymie będzie obradował Synod Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Prosimy o modlitwę w intencji Synodu w najbliższą niedzielę na każdej mszy świętej oraz podczas nabożeństw różańcowych.

Dnia 12 października młodzież diecezji została zaproszona do czuwania modlitewnego na Jasnej Górze w czasie trwania Synodu Biskupów. Duszpasterstwo młodzieży organizuje wyjazd na to czuwanie. Szczegółowe informacje pod nr tel. 694 925 987. Zachęca się również do organizowania tego dnia w parafiach spotkań modlitewnych w intencji Synodu i młodzieży.

Spotkanie Księży Przewodników Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się w poniedziałek, 1 października br., o godz. 15:30 w parafii św. J.S. Pelczara w Rzeszowie.

Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na RZESZOWSKĄ PROCESJĘ RÓŻAŃCOWĄ w dniu 7 października 2018 roku o godzinie 15:00. Miejsce rozpoczęcia: Plac Śreniawitów.

Promocja płyt Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2018 odbędzie się 14 października w Rzeszowie. Początek o godz. 12 w Bazylice OO. Bernardynów.

II Międzynarodowy Kongres Europa Christi – Podkarpackie 2018 będzie się odbywał w dniach 15-16 października w Centrum G2A Arena w Jasionce. Wstęp wolny, dokładny program i rejestracja na stronie: www.DEOmeo.pl/Europa

Centrum Pojednania księży saletynów w Dębowcu zaprasza na rekolekcje kapłańskie. Terminy: 22-25 X, 5-8 XI, 12-15 XI, 19-22 XI, 3-6 XII. Szczegóły na stronie www.centrum.saletyni.pl