Rekolekcje Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji

Wpisany przez Kuria Diecezjalna

W dniach 14 do 16 września w Zaczerniu odbyły się rekolekcje dla członków Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI.

Wzięło w nich udział 20 osób wraz ze swoim opiekunem ks. Piotrem Gnatem. Rekolekcje prowadził ks. Bogusław Jaworski. Wygłosił w sumie 6 bardzo ciekawych katechez w oparciu o teksty liturgii z dnia. Nawiązywał w nich do wypowiedzi Ojców Kościoła.

Motywem przewodnim był tak zwany „klucz paschalny”, który otwiera drogę do nieba. Po każdej katechezie był zostawiony czas na osobistą medytację. Nie zabrakło czasu na wieczorną integrację, podczas której odwiedził nas ks. Wiesław Kwiatkowski.

Rekolekcje były czasem zasłuchania w Słowo Pana, medytacji, ciszy i adoracji Pana w Najświętszym Sakramencie. Zostaliśmy dobrze przygotowani, aby teraz sumiennie z jednej strony prowadzić formację roczną, a z drugiej pełnić posługę ewangelizacji.

Ewelina Nagrodzka