Strzyżowska młodzież na Liwoczu

Wpisany przez Kuria Diecezjalna

W sobotę 22 września młodzież strzyżowskich grup parafialnych: LSO, KSM, Oaza pod przewodnictwem Dekanalnego Duszpasterza Młodzieży ks. Karola Hadama oraz ks. Łukasza Szpyrki wybrała się na wycieczkę. Pierwszym punktem programu był park trampolin. Radości i śmiechu nie brakowało. Młodzież i dzieci skakali, bawili się, tonęli w gąbkach oraz z wielką radością wrzucali do nich kolegów i koleżanki a nawet Księży.

Po tej chwili radości przejechaliśmy na Pogórze Ciężkowickie by wyjść na górę Liwocz. Po chwili wędrówki pod przewodnictwem naszych kapłanów oraz gospodarza ks. Gerarda Stanuli – budowniczego Krzyża na Liwoczu uczestniczyliśmy w Mszy Świętej. Ks. Gerard przybliżył nam historie miejsca oraz prosił młodzież, by nie dawała się zwieść prądom i modom tego świata.

Kolejnym punktem programu była Karpacka Troja. Chcieliśmy poznać historię naszego terenu a także dowiedzieć się czegoś o wykopaliskach archeologicznych i ludziach którzy żyli na tym miejscu tysiące lat temu. Całość wycieczki zakończyła wspólna kolacja – ognisko, którą mogliśmy zjeść dzięki uprzejmości i gościnności Kapłanów rodzinnej parafii ks. Karola – parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle. Po posiłku zatańczyliśmy kilka tańców by podziękować Panu Bogu za wspólnie spędzony czas.

Sobota minęła w towarzystwie naszych kolegów i koleżanek z grup parafialnych, ale także w wielkiej radości i dziękczynieniu Panu Bogu.

Magdalena Maraj