Święty Stanisław Kostka Patron Polski – Konkurs Plastyczny

Wpisany przez Kuria Diecezjalna

18 września przeżywamy święto św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży. W tym roku przypada 450 rocznica śmierci tego świętego. Z tej okazji Parafia w Tarnowcu zorganizowała dla dzieci kl. 0 – IV konkurs plastyczny “Św. Stanisław Kostka Patron Polski”. Do konkursu zgłoszono 25 prac.

Wręczenie dyplomów i upominków odbyło się w dzień wspomnienia św. Stanisława. Następnie dzieci, młodzież i rodzice uczestniczyli w uroczystej Mszy św., w czasie której krótkie słowo skierował do nich ks. Kustosz Jerzy Uchman. Po błogosławieństwie oddaliśmy cześć relikwiom Świętego. Dla starszej młodzieży przygotowywany jest test wiedzy o życiu św. Stanisława Kostki. Dziękujemy za pomysł i koordynację konkursu Pani Teresie Wyderce.

ks. Grzegorz Wolan