Newsy

„Tutaj wszystko się zaczęło…”

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Decyzją biskupów rok 2018 jest przeżywany pod patronatem świętego Stanisława Kostki. W tym roku bowiem przypada 450. rocznica śmierci młodego jezuity. Stąd Biskup Jan Wątroba powierzył relikwie świętego Stanisława Kostki Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, aby młodzi ludzie poszli z nimi w granice naszej diecezji i wskazali drogę do świętości na przykładzie ich Patrona.
Peregrynacja relikwii w naszej diecezji rozpoczęła się rejonie biecko – gorlickim. Dnia 18 września 2018 roku w święto św. Stanisława Kostki – Patrona młodzieży jego relikwie zagościły w parafii Narodzenia NMP
w Libuszy i było to pierwsze miejsce peregrynacji.

Obchody jego święta rozpoczęła uroczysta Msza św., w której uczestniczyła młodzież z Libuszy oraz okolicznych parafii, a także diecezjalny Zarząd KSM. Mszy św. przewodniczył ks. Krzysztof Golas – duszpasterz młodzieży diecezji rzeszowskiej, a homilię wygłosił ks. Tomasz Ryczek – asystent KSM naszej diecezji. Po Mszy św. odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu z ucałowaniem relikwii.

Kolejny dzień peregrynacji relikwii św. Stanisława rozpoczęła uroczysta Msza św. dla wspólnoty uczniów i nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił wikariusz tamtejszej parafii. W południe relikwie zostały uroczyście przewiezione do kolejnej parafii w Lipinkach.
Mamy nadzieję, że przesłanie tego młodego świętego poprzez peregrynację jego relikwii, dotrze do każdego młodego człowieka i pomoże mu iść przez życie wraz z Panem Bogiem, jak czynił to w swoim krótkim życiu święty Stanisław Kostka.

ks. Michał Dusza