Uroczystość odpustowa przy Krzyżu III Tysiąclecia w Ropczycach

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Zanim dojedziemy nowo budowaną drogą S 19 z Rzeszowa do Salonik, to w Ropczycach przy ul. Borki Chechelskie, możemy zobaczyć cząstkę Grecji – Skałę „Cristal Whait”, przywiezioną z tego karju. Usytułowana została przy Krzyżu III Tysiąclecia na „Autostradzie do nieba”.

Z tej skały został wybudowany pomnik, upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Monument ma dwie strony. Awers zawiera słowa św. Pawła: „ KU WOLNOŚCI…” i przypomina, że jako pierwszy wyswobodził nas z niewoli duchowej Chrystus.

Rewews nawiązuje do nauczania św. Jana Pawła II. To ukazuje również współczesne zniewolenia – co obrazuje symboliczny „dołek”.

Uroczystości odpustowe z poświecebniem „Pomnika Skały” odbędą się w niedzielę 16 września 2018 r. o godz. 11.30 pod przewodnictwem ks. Infułata Stanisława Maca. Msza św. będzie transmitowana przez łącze internetowe.

Po poświeceniu wzniesie się w niebo 5 gołębi POKOJU I WOLNOŚCI, które symbolicznie zaniosą to przesłanie na 5 kontynentów. Natomiast 10 balonów biało – czerwonych uniosą flagę Polski ku niebu. A w drodze powrotnej do ołtarza, wzniesiemy modlitwę za tych, którzy złożyli swoje życie na „Ołtarzu Ojczyzny”.

Więcej szczegółów uroczystości na stronie internetowej: www.krzyzropczyce.pl
Na uroczystości zaprasza:

Kustosz Krzyża III Tysiąclecia