Uroczystości odpustowe w Dębowcu

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Z udziałem biskupów: Jana Wątroby i Edwarda Białogłowskiego w Dębowcu rozpoczną się wrześniowe uroczystości odpustowe ku czci Pięknej Pani z La Salette.

Tradycyjnie, w czwartek 13 września z Piękną Panią z La Salette spotkają się ludzie chorzy, samotni i cierpiący. O godz. 10.30 w dębowieckim sanktuarium odprawiona zostanie uroczysta Msza święta w ich intencji. Przewodniczyć jej będzie biskup Jan Wątroba. Po Mszy św. zostanie udzielony sakrament chorych i błogosławieństwo lourdzkie.

Dzień później, w piątek 14 września do Dębowca przybędzie młodzież z terenu diecezji rzeszowskiej. Wraz ze swymi duchowymi opiekunami, młodzi ludzie będą uczestniczyć we Mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Edwarda Białogłowskiego. Początek o godz. 18.00.

Kulminacyjnym punktem tegorocznych uroczystości odpustowych w Dębowcu, będzie uroczysta suma pontyfikalna (16 września o godz. 11.00). Przewodniczyć jej będzie biskup Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej.

Szczegółowy program uroczystości dostępny na plakacie.

Natalia Janowiec