Newsy

34. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Zaproszenie:
Instytut Pamięci Narodowej Oddział Rzeszów, Stowarzyszenie „Solidarni” w Jaśle, NSZZ „Solidarność” Region Podkarpacie Oddział Jasło oraz Zarząd Powiatu Jasło zapraszają na centralne obchody 34. rocznicy Męczeńskiej Śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Uroczystości rozpocznie wykład poświęcony pamięci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Referat „Ks. Jerzy Popiełuszko kapelan Solidarności” wygłosi Artur Brożyniak, przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej O. Rzeszów. Konferencja odbędzie się w budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle 19 października o godz. 10.00

Następnie o godz. 18.00 w kościele pw. św. Stanisława w Jaśle zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny oraz 34. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki z prośbą o Jego rychłą kanonizację. Osoba bł. ks. Jerzego Popiełuszki od lat duchowo jest związana z jasielskim Kościółkiem. Co roku jest okazją do szczególnej modlitwy za Ojczyznę i zadumy nad bolesną historią naszego narodu.

Po Mszy św., przy tablicy poświęconej pamięci bł. Kapelana ,,Solidarności” będzie miała miejsce chwila refleksji i zadumy. Przedstawiciele duchowieństwa, władz państwowych, województwa, miasta, powiatu, stowarzyszeń i organizacji społecznych złożą wiązanki biało – czerwonych kwiatów symbolizujących barwy narodu polskiego, odwagę i męstwo.

Fot. arch. IPN
Natalia Janowiec