Jan Paweł II patronem szkoły w Nienaszowie

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Szkoła Podstawowa w Nienaszowie ma nowego patrona. Został nim Papież Polak – św. Jan Paweł II. Uroczystość nadania imienia św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej, odbyła się 11 października. Uroczystościom przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Wydarzenie wyjątkowo wpisało się w tegoroczny jubileusz 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. O uznaniu Ojca Świętego jako patrona i opiekuna placówki zadecydowało kilka istotnych aspektów życiowych, jakie w czasie pontyfikatu zyskały szczególne znaczenie. Wśród nich: autorytet moralny, patriotyzm, wiara, postawa miłości wobec bliźniego, wierność powołaniu i Kościołowi, miłosierdzie oraz głębokie nauczanie skierowane do dzieci i młodzieży.

Ceremonię zainicjowała Msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Nienaszowie, pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Eucharystię sprawowano w intencji nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Za wstawiennictwem Jana Pawła II wypraszano potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo na dalszy etap edukacji i przyszły rozwój placówki.
Po Mszy świętej, wszyscy zebrani udali się do budynku szkoły, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Zdj. (obraz olejny Jan Paweł II, art. R. Brzozowska)
Natalia Janowiec

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na fb.