Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XXVII Niedzielę Zwykłą, 7 października 2018 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 07.10.2018 r.

Konferencja Episkopatu Polski przypomina apel papieża Franciszka i prosi o modlitwę w intencji Kościoła podczas nabożeństw różańcowych. W tej intencji po cząstce różańca należy odmówić „Pod Twoją obronę” oraz „Modlitwę do świętego Michała Archanioła” papieża Leona XIII (oficjalny tekst znajduje się w: Rytuał Rzymski, Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne, Katowice 2002, s. 102).

Przypominamy o modlitwie w intencji Synodu Biskupów “Młodzież, wiara, rozeznanie powołania” podczas Mszy św. i nabożeństw różańcowych.

W niedzielę 14 października wypada XVIII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na fundusz papieski. Zapraszamy delegacje parafialne i szkolne na centralne obchody Dnia Papieskiego w niedzielę 14 października 2018 r. do katedry rzeszowskiej. Msza św. o godz. 15.00, natomiast o godz. 17.30 koncert papieski.

W dniu 13 października przypada święto patronalne biskupa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego.

W związku ze zbliżającym się tygodniem misyjnym zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową na antenie Radia Via w dniach 21-27 października 2018. Grupy, które chciałyby się włączyć w tę modlitwę prosimy o kontakt z ks. Danielem Nowakiem.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na rekolekcje dla osób żyjących w tzw. związkach niesakramentalnych. Odbędą się one od 9 do 11 listopada w Domu Rekolekcyjnym KANA w Czarnej Sędziszowskiej.